Małopolska: Kolejne wsparcie techniczne dla szpitali w walce z koronawirusem

2021-04-16 17:37 ŁM
Koronawirus
Autor: pixabay

Specjalistyczny sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej trafiły do Małopolski. To kolejna dostawa z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która ma zasilić szpitale w walce z koronawirusem.

- Przyjechało do nas 50 kardiomonitorów, i cztery urządzenia do terapii nerkozastępczej. To są także rzeczy do ochrony osobistej: 100 tysięcy kombinezonów ochronnych, 100 tysięcy półmasek bezpiecznych, czy 40 tysięcy fartuchów jałowych - wylicza wojewoda Łukasz Kmita.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu

Dostarczone przedmioty znajdują się na razie w magazynie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Półłanki. Stamtąd trafią do placówek medycznych, które najbardziej potrzebują danego sprzętu.

- Każdy szpital, który zgłosi taką potrzebę, będzie otrzymywał sprzęt po sprawnej weryfikacji. Zależy nam by ten sprzęt nie leżał w szpitalnych magazynach, ale był od razu wykorzystywany do walki z koronawirusem - dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

Łączna wartość sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej, które trafiły do Małopolski to prawie 10 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Źródło: Małopolska: Kolejne wsparcie techniczne dla szpitali w walce z koronawirusem