Kotlety z indyka z cukinią pieczone: dietetyczny przepis fit

i

Autor: Shutterstock.com Soczyste kotlety mielone z indyka z cukinią lub kabaczkiem

Małopolski Ambasador Smaku pomoże pozbyć się pocovidowej "oponki"

2021-06-15 16:07

W ramach akcji „Bądź fit w to lato” chcący zrzuć zbędne kilogramy nagromadzone podczas zdalnej pracy czy nauki będą mogli liczyć na fachową poradę dietetyka.

Podczas akcji, zainteresowani dowiedzą się, jak dobrać odpowiednią dietę i jakie ćwiczenia należy wykonywać, by bez większego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy.

Specjaliści pomogą zrzucić pocovidową oponkę. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Wspólnie z nasza panią dietetyk Eweliną Nowak będziemy pokazywać jakie potrawy są najlepsze, proste ćwiczenia, które można wykonać w domu przegryzając marchewkę i nie posiadając żadnego sprzętu, będziemy uczyć metod liczenia kalorii i sprawdzania ilości mikro- i makroelementów. Jak ktoś będzie miał ochotę do nas napisać, wystarczy wysłać zapytanie, a my bardzo chętnie odpowiemy - wyjaśnia Aleksander Zahuta, Małopolski Ambasador Smaku. 

Mieszkańcy Krakowa uważają, że akcja to strzał w dziesiątkę. Mają też swoje metody na bycie w formie. To przede wszystkim dieta roślinna i dużo ruchu. 

Myślę, że dużo ludzi przez covid ma problemy z wagą, więc super pomysł. Ja staram się nie jeść między posiłkami, pić dużo wody i co najważniejsze, ograniczyć słodycze. Bieganie jest dla wszystkich, ale trzeba zacząć spokojnie. Krótkie rozbieganie - minuta biegu, minuta marszu i organizm to zaakceptuje. Bardzo fajna inicjatywa, każdy powinien przyjrzeć się swojej diecie, ja jestem wegetarianką i wszystkim to polecam, bo sama dieta roślinna to pierwszy krok, by takiej oponki nie mieć - mówią. 

W czasie pandemii, Małopolski Ambasador Smaku uruchomił kulinarne pogotowie telefoniczne. Podpowiadał proste przepisy pozwalające na zapobieganie marnowaniu zapasów gromadzonych na czas lockdownu.

Cięcie lilaka pospolitego (bzu) po kwitnieniu

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Źródło: Małopolski Ambasador Smaku pomoże pozbyć się pocovidowej "oponki"