Małopolskie: jechała na ODWYK alkoholowy totalnie PIJANA! Kobieta miała prawie 4,5 promila

2021-09-08 13:55 nm
Policja ostrzega przed oszustwami
Autor: @Pixabay

Szok i niedowierzanie. Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 48-latkę, która jak twierdziła, jechała na odwyk alkoholowy. Problem w tym, że była kompletnie pijana. Miała prawie 4,5 promila alkoholu we krwi. To jednak nie wszystko!

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 6 września tuż po północy. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas patrolowania ulic w Balicach zauważyli jadącego zygzakiem renaulta. Pojazd miał też niesprawne oświetlenie. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedzi 48-letnia mieszkanka gminy Zabierzów. Gdy kobieta uchyliła drzwi od pojazdu, funkcjonariusze od razu poczuli woń alkoholu. Zauważyli też pod siedzeniem pustą butelkę po wódce. Co więcej, kobieta oznajmiła, że właśnie jedzie na... odwyk alkoholowy!

Raport z anteny 8.09, godz.10

Funkcjonariusze zatrzymali 48-latkę. Po badaniu okazało się, że kobieta miała 4,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie jej w policyjnej bazie dodatkowo wykazało, że niecały tydzień wcześniej straciła prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem.

Ze względu na duży stan upojenia alkoholowego, do czasu wytrzeźwienia, kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Źródło: Małopolskie: jechała na ODWYK alkoholowy totalnie PIJANA! Kobieta miała prawie 4,5 promila
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany