Miasto nadal będzie dopłacać do rachunków tym, którzy zrezygnowali z węgla

2023-01-26 9:23 Aleksandra Wasilewska
ogrzewanie
Autor: Pixabay Co z podwyżkami za ciepło? Sejm uchwalił nowelizację ustawy

Krakowianie, którzy w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji zrezygnowali z pieca na rzecz ekologicznych rozwiązań wciąż mogą liczyć na wsparcie Miasta. W poprzednich latach Miasto dopłacało do ich rachunków średnio tysiąc złotych. Na wczorajszej Sesji Rady Miasta radni jednomyślnie zadecydowali o przedłużeniu programu do 2026 roku.

Dopłaty dla rezygnujących z pieców węglowych przyznawane były od 2014 roku, ale w tegorocznym budżecie nie przewidziano pieniędzy na ten cel. Radna Alicja Szczepańska zgłosiła poprawkę by zarezerwować środki na kontynuacje programu osłonowego. Ostatecznie radni opowiedzieli się za kontynuowanie tego programu w tym roku.

To świadczenie jest jednorazowe jako zasiłek celowy. Jest to taki iloczyn metrażu, kwestii dochodowej, jak również współczynnika mierzonego dla odpowiednich osób o odpowiednich dochodach - wyjaśnia Alicja Szczepańska, radna z klubu Platforma- Koalicja Obywatelska.

Wartość wsparcia miałaby wynosić 3500 złotych przy dochodach minimalnych.

W tym projekcie chodzi o waloryzację, o podniesienie stawek dofinansowania, z których mogą skorzystać mieszkańcy. Co jest istotne, zwłaszcza w kontekście zmian na bardziej ekologiczne i co jak wiemy, jest nie bez znaczenia w Krakowie - mówi Wojciech Krzysztonek, radny miasta Krakowa.

Szacunkowo w latach 2025-2026 aż 1000 rodzin mogłoby skorzystać z programu. Przewidziano na to 6 milionów złotych.

Kogo musisz wpuścić do mieszkania

Pytanie 1 z 8
Czy policjant może wejść do naszego mieszkania bez nakazu?
Czy Polacy kochają wesela [SONDA] | Wesele Marzeń VOX FM
Źródło: Miasto nadal będzie dopłacać do rachunków tym, którzy zrezygnowali z węgla
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany