Rowery miejskie Wavelo znikają z Krakowa

i

Autor: Radio ESKA Kraków

Miejskie rowery wrócą na ulice Krakowa?

2022-02-03 19:43

Po trzech latach nieobecności, wypożyczalnia miejskich rowerów wraca do Krakowa. Nowy system ma być kopią rozwiązań znanych m.in. z Holandii, Włoch czy Wielkiej Brytanii.

To będzie rowerowa biblioteka - zapowiada Marcin Wójcik z Zarządu Transportu Publicznego.

Posłuchaj Materiału Kuby Kusego o powrocie systemu miejskiego roweru w Krakowie:

Za miesięczną opłatę, niewygórowaną będzie można wypożyczyć rower na miesiąc, oczywiście z możliwością prolongaty na dłużej i ten rower będziemy mogli traktować jak swój własny - mówi. 

Co więcej, użytkownicy nie będą musieli martwić się o serwis. 

Problem zepsutego roweru będzie zminimalizowany do 48-godzinnej reakcji, po tym, jak ktoś zgłosi jego uszkodzenie - przebitą oponę czy inną awarię. To my, jako usługodawca zagwarantujemy naprawę roweru, jeśli ta nie będzie możliwa, wymienimy jednoślad na sprawny - zapowiada Marcin Wójcik.

O tym, jak będą kształtowały się ceny wypożyczenia roweru zdecydują miejscy radni. Urzędnicy chcą, by wypożyczenie "elektryka" było tańsze, niż miesięczny bilet mieszkańca na wszystkie linie. 

Miasto planuje zakup 250 rowerów tradycyjnych i tyle samo elektrycznych. Dodatkowo, sto „elektryków” trafi do wypożyczalni przy parkingach park and ride.

Wypożyczalnia może zacząć działać jeszcze w tym roku. Urzędnicy uzależniają jej start od dostępności jednośladów na rynku. 

Pocztówki dźwiękowe - przy tym bawiono się w latach 70 i 80

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Źródło: Miejskie rowery wrócą na ulice Krakowa?