Mieszkańcy Krowodrzy chcą zmian na ul. Rzecznej. "Tylko czekać, aż dojdzie do wypadku"!

2021-04-26 17:24 KK
ul. Rzeczna
Autor: Mapy Google

Mieszkańcy Krowodrzy apelują o szybkie wprowadzenie zmian na ul. Rzecznej. W tej sprawie utworzyli petycję online skierowaną do swoich radnych dzielnicowych. Domagają się w niej zmiany organizacji ruchu, wyznaczenia legalnych miejsc postojowych oraz remontu nawierzchni jezdni i chodników.

Ich zdaniem ulica, choć niewielka jest niebezpieczna i kwestią czasu jest, gdy dojdzie do poważnego wypadku.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o kłopotach mieszkańców Krowodrzy:

Byłam nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem wielu niebezpiecznych sytuacji, do jakich dochodziło na ul. Rzecznej. Po obu stronach dwukierunkowej ulicy zaparkowane są samochody i gdy auta próbują się przecisnąć nie mając miejsca na ulicy po prostu wjeżdżają na chodnik, więc pieszy nie ma żadnej pewności, że za chwilę nie zostanie rozjechany - relacjonuje Natalia Nazim, autorka petycji. 

Przedstawiciele rady dzielnicy rozkładają ręce i zasłaniają się brakiem pieniędzy. 

Mamy kilkaset tysięcy złotych rocznie na remonty wszystkich chodników w dzielnicy, a tutaj, z tego, co wynika z rozmów ten problem powinien być rozwiązany kompleksowo, czyli nie tylko kwestia chodników, ale i zmiany organizacji ruchu na całej ul. Rzecznej - twierdzi Marcin Grega, radny Krowodrzy. 

Dodaje, że w tej sprawie rada kilkukrotnie interweniowała w tej sprawie w kilku miejskich jednostkach, jednak do tej pory apele pozostały bez odpowiedzi. 

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Źródło: Mieszkańcy Krowodrzy chcą zmian na ul. Rzecznej. "Tylko czekać, aż dojdzie do wypadku"!