łąki kwietne

i

Autor: pixabay.com

Na powstanie użytku ekologicznego "Łąki na Klinach" trzeba poczekać

2021-07-07 19:44

Decyzji na temat użytku ekologicznego "Łąki na Klinach" na razie nie będzie. Radni miejscy, mimo braku jednogłośnej decyzji, postanowili przełożyć głosowanie w tej sprawie z powodu braków formalnych.

- Projekt uchwały musi mieć ustalenie z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, a takiego dokumentu jeszcze nie otrzymaliśmy. Do tego nadal trwają konsultacje społeczne w sprawie Łąk na Klinach, musimy poczekać na ich zakończenie i wtedy możemy dyskutować na ten temat - mówi Grzegorz Stawowy, radny z klubu Koalicja Obywatelska.

Łoś biegał po Krakowie

Choć większość radnych była zgodna, że głosowanie w tej sprawie należy odroczyć, to nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. 

- Każdy tydzień zwłoki jest niebezpieczny, ponieważ dajemy deweloperowi możliwości do działań, które mogą doprowadzić do zniszczenia tego cennego przyrodniczo terenu - mówi Łukasz Gibała, przewodniczący klubu radnych Kraków dla Mieszkańców. 

Radni wrócą do tematu Łąk na Klinach na sesji 25 sierpnia, wtedy odbędzie się dyskusja w tej sprawie. Ostateczna decyzja na temat utworzenia użytku ekologicznego ma zapaść pod koniec września.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Źródło: Na powstanie użytku ekologicznego "Łąki na Klinach" trzeba poczekać