Nadciąga niszczycielski NIŻ DUDLEY. Ostrzeżenia przed wichurami dla całej Polski!

i

Autor: Unsplash/ mapa IMGW Nadciąga niszczycielski NIŻ DUDLEY. Ostrzeżenia przed wichurami dla całej Polski!

Nadciąga załamanie pogody. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, deszczem i burzami!

2022-02-16 13:25

W pogodzie znów zrobi się bardzo niebezpiecznie. Nad Polskę nadciągnie niż Dudley. Przyniesie bardzo mocne porywy wiatru, a do tego deszcz i burze. IMGW wydało ostrzeżenia dla całej Polski.

Ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obejmują także Kraków i Małopolskę. Alert drugiego stopnia obowiązywać będzie od godz. 3.00 w czwartek, 17 lutego do północy, 18 lutego.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami w porywach do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy prognozowane są w dzień. W nocy z czwartku na piątek porywy stopniowo będą słabły. Silnym porywom wiatru w nocy jak i w dzień towarzyszyć będą burze - czytamy w komunikacie IMGW.

Jak zaznacza IMGW, prócz wiatru możemy spodziewać się też opadów deszczu oraz burz. W Małopolsce ich stopień został określony jako "silny".

Nadejście głębokiego niżu z aktywnym frontem atmosferycznym spowoduje powstanie znacznego ryzyka wystąpienia burz z silnymi i bardzo silnymi porywami wiatru. Burze spodziewane są zarówno na trasie przejścia frontu (jego położenie chronologicznie oznaczono na mapie), jak i wewnątrz masy napływającej za frontem - głównie w godzinach około południowych i po południu - podaje IMGW.

Para okradała kościelne skarbony
Źródło: Nadciąga załamanie pogody. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, deszczem i burzami!