Aleja Solidarności Kraków Nowa Huta

i

Autor: Wikimedia Commons Aleja Solidarności Kraków Nowa Huta

Nie będzie dodatkowych pieniędzy an remonty dróg i chodników w Nowej Hucie

2021-12-20 17:27

Decyzją radnych w budżecie na 2022 rok nie znalazły się środki na realizację 6. edycji programu „Nowa Huta Dziś!". W jego ramach 5 nowohuckich dzielnic otrzymywało ekstra 2 mln. zł na niewielkie inwestycje drogowe.

Co ważne, ulice i chodniki wymagające remontu wskazywali w ankietach sami mieszkańcy. Zdaniem radnych Dzielnicy XVIII Nowa Huta, którzy jako pierwsi zwrócili uwagę na wstrzymanie programu, taka decyzja to krok wstecz w odrabianiu zapóźnień infrastrukturalnych, z którymi od lat boryka się młodsza siostra Krakowa. 

Zdaniem Tomasza Kudelskiego, sprawy braku dodatkowych pieniędzy na remonty nie załatwi zwiększenie dotacji dla rad dzielnic. 

Zwiększenie finansowania dzielnic? W tamtym roku Dzielnica XVIII otrzymała 4,06 mln. zł, w tym roku 4,3 mln, to o 250 tys. zł mniej niż otrzymywała w tym programie. Doszło do dealu. Inne dzielnice patrzyły nieprzychylnie na te dodatkowe środki dla Nowej Huty, co był widać przy rozmowach o programie dla Podgórska®za, inne dzielnice też chciały mieć swoje programy i zamiast myślec o tym, jak Nowa Huta miałaby się rozwijać, to rozmyto ideę programu - mówi. 

Kamil Popiela z magistratu zapewnia, że w przyszłym roku pieniędzy na nowohuckie inwestycje nie zabraknie. 

Środki na remonty dróg i chodników zostały zapisane i będą pochodzić z puli na modernizację. Dla całego miasta to 70 mln. zł, ale z tej sumy z pewnością zostaną wydzielone 2 mln. dla Nowej Huty. Nie wiadomo jeszcze czy program będzie nosił taką samą nazwę, ale środki na remonty w tej części dzielnicy będą zagwarantowane - zapewnia. 

Do 2020 w ramach programu udało się zrealizować aż 76 zadań inwestycyjnych. To miedzy innymi modernizacja nawierzchni ul. Medweckiego w Czyżynach, wymiana oświetlenia na Plantach Mistrzejowickich i Bieńczyckich czy chodników wzdłuż ul. Śliwkowej.

Po libacji alkoholowej wykonawca budowlany odgryzł ucho radnemu

Czy jesteś konsekwentnym rodzicem?

Pytanie 1 z 10
Chcesz nauczyć dziecko nowej domowej czynności. W pierwszym tygodniu:
Źródło: Nie będzie dodatkowych pieniędzy na remonty dróg i chodników w Nowej Hucie