korek

i

Autor: pexels

Nowy odcinek S7: 10-kilometrowy korek na 14-kilometrowej trasie. Kierowcy stoją dwie godziny [WIDEO]

2021-10-15 15:17

Na początku października oddano do użytku nowy odcinek drogi ekspresowej S7 Szczepanowice-Widoma. Wystarczyło kilka dni, by tworzyły się tam ogromne korki. Kierowcy w 10-kilometrowym zatorze stali po dwie godziny. Dodajmy, że cały odcinek na kilometrów 14.

Otwarcie odcinka S7 Szczepanowice-Widoma było wielkim wydarzeniem. Na miejscu pojawił się m.in. prezydent Andrzej Duda, czy wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Choć na ten odcinek czekało wielu kierowców, to od razu pojawiły się problemy. W pierwszy weekend po otwarciu utworzyły się tam potężne korki. Kierowcy stali w 10 km zatorze przez dwie godziny. Dodajmy, że cały nowootwarty odcinek S7 Szczepanowice-Widoma ma kilometrów 14.

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów

Wideo pokazujące korek znalazło się ostatnio na Youtubie, które zamieścił kanał Usuń Znak. Lektor tłumaczy dokładnie całą sytuację oraz to, co jest przyczyną tego ogromnego zatoru.

Na węźle „Szczepanowice” obydwa kierunki (z Warszawy do Krakowa i w przeciwnym kierunku) krzyżują się na jednym rondzie w taki sposób, że jadący z Krakowa muszą ustąpić jadącym z Warszawy - podsumowuje autor nagrania.

Czy podobna sytuacja czeka nas w ten weekend?

Źródło: Nowy odcinek S7: 10-kilometrowy korek na 14-kilometrowej trasie. Kierowcy stoją dwie godziny [WIDEO]