33-letnia kobieta w ciąży zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Nowe informacje w sprawie

i

Autor: DCStudio/Freepik

Wiadomości

33-letnia kobieta w ciąży zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Nowe informacje w sprawie

2023-05-29 9:19

W nocy z 23 na 24 maja w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu zmarła 33-letnia kobieta będąca w piątym miesiącu ciąży. Jak informowaliśmy – śledztwo w tej sprawie prowadzi policja z prokuraturą. Rodzina zmarłej pacjentki wydała oświadczenie, w którym poinformowała o przyczynach śmierci kobiety – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Małopolskie. W szpitalu zmarła 33-letnia kobieta. Nowe informacje w sprawie

Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. W placówce nagle zmarła 33-letnia kobieta, będąca w piątym miesiącu ciąży. W czwartek, 25 maja dyrekcja szpitala wydała oświadczenie, w którym złożyła kondolencje rodzinie i poinformowała o współpracy z organami, które będą wyjaśniały sprawę. Jednym z nich jest prokuratura rejonowa w Nowym Targu, która rozpoczęła śledztwo.

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego o śmierci pacjentki. Prokurator niezwłocznie po uzyskaniu informacji podjął decyzję o zabezpieczeniu historii choroby, jak i przeprowadzeniu sekcji zwłok. Zawiadomienie, które trafiło na policję zostało złożone przez członków rodziny. Prokurator będzie się zapoznawał z tymi materiałami – informował Krzysztof Bryniarski, prokurator rejonowy w Nowym Targu.

W niedzielę, 28 maja pojawiły się nowe informacje ws. śmierci pacjentki. Rodzina wydała oświadczenie, które opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Czytamy w nim, że kobieta przebywała w szpitalu od 21 maja 2023 roku z powodu przedwczesnego odpłynięcia wód płodowych bez innych dolegliwości. W toku hospitalizacji doszło do obumarcia płodu. 24 maja personel szpitala stwierdził pogorszenie stanu zdrowia, a następnie doszło do zgonu pacjentki. Rodzina informuje, że przyczyną śmierci był wstrząs septyczny z niewydolnością wielonarządową – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W oświadczeniu rodzina zadeklarowała także, że dla dobra śledztwa nie będzie komentować prawidłowości leczenia i postępowania personelu Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. 

Mężczyzna założył się, czy wejdzie do Wisły. Zniknął pod wodą w rejonie Mostu Powstańców Śląskich.

To ulica jak obraz nędzy i rozpaczy! W końcu ją wyremontują
Źródło: 33-letnia kobieta w ciąży zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Nowe informacje w sprawie