Pierwszy Uścisk

i

Autor: Mads Nissen

Pandemia w obiektywie. World Press Photo w Nowohuckim Centrum Kultury

2021-08-31 17:38

Już 10 września w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane najlepsze prace zgłoszone do konkursu World Press Photo. Wystawa w NCK gości już po raz 4.

Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury tłumaczy, że na tegorocznej edycji konkursu bardzo silne piętno odciska szalejąca pandemia koronawirusa. 

Tam jest mnóstwo zdjęć dotykających tego tematu. Wiemy, że ten świat nam się w czasie pandemii zmienił, większość problemów obecnych jeszcze w 2019 roku znikły. Więc tak, pandemię widać. Choćby zdjęcie, które wygrało - uścisk ludzi, którzy przez chorobę nie widzieli się bardzo długo i fotografia przyrodnicza, w dużej mierze także dotyka tematu pandemii - mówi. 

Choć niektóre z prezentowanych fotografii są drastyczne i organizatorzy zalecają, by dzieci w czasie zwiedzania wystawy znajdowały się pod opieką dorosłych, to Zbigniew Grzyb przekonuje, że wystawa powinna być obowiązkowym punktem szkolnych wycieczek. 

Warto wybrać się całymi grupami, całymi klasami. To czasami lepsza nauka, niż kilka tygodni opowiadania o różnych rzeczach. W internecie zdjęcia czasami nam umykają mimochodem, a tu mamy tę przestrzeń skupienia, wyciszenia. To duże doświadczenie i warto to zobaczyć - stwierdza. 

Wystawa najlepszych prac konkursu World Press Photo w NCK potrwa do 5.10, będzie czynna codziennie od 11.00 do 19.00.

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?

Zgadnij kim jestem

Pytanie 1 z 6
Wybuchły plotki, że jestem zaręczona, bo na jednym filmiku miałam pierścionek na TYM palcu. Prawda jest taka, że to przypadek! Kompletnie nie wiem, na którym palcu nosi się zaręczynowy... Kim jestem?
Źródło: Pandemia w obiektywie. World Press Photo w Nowohuckim Centrum Kultury