Kraków najlepszy do wychowywania dzieci

i

Autor: Pixabay

Picie "pod chmurką" legalne? Taki postulat wysuwają społecznicy

2022-05-18 19:52

Czy wzorem Wrocławia, Poznania i Warszawy Kraków wprowadzi strefy legalnego spożywania alkoholu „pod chmurką”? Chce tego Stowarzyszenie 1.Kraków.

W tej sprawie społecznicy wystosowali już list do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Strefy obowiązywałyby wyłącznie w okresie letnim, a lokalizację wskazałaby strona społeczna. 

Nie proponujemy konkretnego miejsca. Chcemy by odbywało się to w dialogu z mieszkańcami, organizacjami społecznymi, ze służbami, policją, strażą miejską, z radami dzielnic, w szczególności z Rada Dzielnicy I Stare Miasto. Miasto i jego służby najlepiej wiedzą, jaki teren będzie najlepszy - mówi Sebastian Maciejko, z 1.Kraków. 

Władze Krakowa do pomysłu podchodzą sceptycznie. 

Za tym pójdą inni. Jeśli wyznaczy się jedno miejsce, to zaraz powstanie komitet obrony innego miejsca, że tam też trzeba móc pić i wjedziemy w to co było dawniej, że pić można wszędzie - mówi prezydent Jacek Majchrowski. 

Monika Chylaszek, rzeczniczka Jacka Majchrowskiego dodaje, że wątpliwości jest więcej. 

Wiązałoby się to z tym, że służby byłyby bardziej zaangażowane w takich miejscach, a nie tam, gdzie potrzebują ich mieszkańcy - stwierdza. 

1.Kraków zapowiada, że list wyśle również do przewodniczącego Rady Miasta Krakowa i przygotuje w tej sprawie społeczny projekt uchwały. 

Sowie dziecko wypadło z gniazda

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Źródło: Kraków: picie "pod chmurką" legalne? Taki postulat wysuwają społecznicy