Budowa linii do Górki Narodowej

i

Autor: Kuba Kusy

Pierwszy rok budowy tramwaju do Górki Narodowej

2021-07-05 16:53

Mija rok od rozpoczęcia budowy linii tramwajowej z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową. Pierwszych 12 miesięcy upłynęło wykonawcy pod znakiem wymiany i modernizacji całej infrastruktury podziemnej. Dzięki temu można już rozpocząć zasadnicze prace - budowę torowiska, nowych ulic czy wiaduktów.

Prezydent Jacek Majchrowski wizytując w poniedziałek plac budowy stwierdził, że - choć tego nie widać - to zakres prac jest gigantyczny.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o postępach prac przy budowie tramwaju do Górki Narodowej:

Jak się rozmawia z wykonawcami, to słychać, że sytuacja  jest zupełnie inna, niż się ma z odzewu ze strony społeczeństwa, które uważa, że się nie robi nic. A tu cała robota "poszła w ziemię" i to olbrzymia praca. Robota idzie "całą gębą", jeśli można tak powiedzieć, to jest prawie 7 kilometrów, olbrzymia inwestycja, największa w Polsce wewnątrz miasta - powiedział. 

Piotr Jurczyk, prezes firmy Intercor tłumaczył, że praca w tak silnie zurbanizowanym terenie nastręcza wykonawcy wielu problemów. 

Każda uliczka, każdy ciąg pieszo-rowerowy to są etapy negocjacji z mieszkańcami, rozmów, wpuszczania nas na parkingi, zamykania kolejnego odcinka chodnika, to coś zupełnie innego, niż mamy w tym momencie robione na drogach ekspresowych czy autostradach, które powstają "w polu" - stwierdził. 

Budowa linii do Górki Narodowej

i

Autor: Kuba Kusy

Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich zapowiedział, że jeszcze w czasie wakacji na kierowców czekają kolejne utrudnienia na ulicy Opolskiej. 

Zakładamy, że utrudnienia będą związane z kolejnym zawężeniem ul. Opolskiej o jeden pas, będzie jeden pas wyjazdowy w kierunku zachodnim jeden pas wjazdowy od strony Katowic - powiedział. 

To nie koniec kłopotów kierowców. Przez pewien czas całkowicie zamknięta ma być również ul. Nad Sudołem. Zgodnie z planem budowa tramwaju na Górkę Narodową ma się zakończyć w grudniu 2022 roku. 

Pędziła audi jak szalona
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Mija rok od rozpoczęcia budowy tramwaju do Górki Narodowej. Prace wkroczą w nowy etap