Red Bull BC One Cypher

i

Autor: Organizator

Red Bull BC One Cypher. Najlepsi B-Boys i B-Girls ściągnęli do Krakowa

2021-07-03 23:13

W sobotę Hala Cracovii stała się się stolicą polskiego breakdance’u. Najlepsi krajowi tancerze stanęli w szranki w ramach finału Red Bull BC One Cypher Poland, najbardziej prestiżowej bitwy breakingowej 1 vs 1.

Zdaniem tancerzy, impreza to trampolina do zawodów rangi światowej, a nasi zawodnicy nie mają żadnych powodów do kompleksów. 

Mamy polskie finały Red Bull BC One, więc zwycięzca wędruje na Red Bull BC One World Final, imprezę bardzo elitarną, w której bierze udział topowa 16 z całego świata. Polacy bardzo często jeżdżą na zawody za granicę i godnie reprezentujemy nasz kraj na arenie międzynarodowej, zdobywamy czołowe miejsca - mówią Paulina i Tomas. 

Podkreślali, że poziom zawodów był wyjątkowo wysoki.

Widać, że każdy był głodny, chciał się pokazać i bardzo trenował przez ostatnie półtora roku, które było dla nas takie nieco spokojniejsze. U każdego widać progres - dodaje Paulina. 

Zwycięzcami Red Bull BC One Cypher Poland zostali - po bardzo wyrównanym pojedynku stosunkiem głosów 2:1 - b-girl Mery Berry i b-boy Zawisza, który zmierzył się z Wigorem. Tegoroczny Red Bull BC One World Final odbędzie się 5 i 6 listopada w Gdańsku. 

Źródło: Red Bull BC One Cypher. Najlepsi B-Boys i B-Girls ściągnęli do Krakowa