Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację. Prace potrwają do końca lipca

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację. Prace potrwają do końca lipca

Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację. Prace potrwają do końca lipca

2021-07-15 12:30

Zmiany na ul. Jasnogórskiej w Krakowie. W poniedziałek, 19 lipca rozpocznie się remont tarczy skrzyżowania z ul. Gaik i Ojcowską. Ten potrwa do końca lipca. Jednak pierwszych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się już w tym tygodniu.

Kraków: rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację

Uwaga kierowcy! Jeśli w najbliższych dniach planujecie podróżować ul. Jasnogórską musicie liczyć się z utrudnieniami. Od poniedziałku, 19 lipca rozpocznie się modyfikacja tarczy skrzyżowania ulic Jasnogórskiej, Gaik i Ojcowskiej. Pierwszych utrudnień można jednak spodziewać się już w nocy z piątku, 16 lipca na sobotę, 17 lipca. Remont będzie podzielony na dwa etapy.

W pierwszym prace będą prowadzone w kierunku centrum (od strony ul. Gaik). W tym czasie ruch dwukierunkowy będzie prowadzony jezdnią w kierunku Olkusza. Ruch pojazdów oraz komunikacji miejskiej z ul. Ojcowskiej zostanie poprowadzony objazdem ul. Chełmońskiego.

Raport z anteny 15.07, godz.10

Drugi etap: ruch dwukierunkowy będzie odbywał się na jezdni w kierunku centrum (od strony ul. Ojcowskiej). Ulicą Ojcowską na wprost będą mogły się poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wjazd i wyjazd z ul. Gaik będzie prowadzony specjalną przełączką.

Remont potrwa do końca lipca. Po jego zakończeniu – wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu. Jak czytamy w komunikacie miasta, lepszy będzie wyjazd z ulic podporządkowanych Gaik i Ojcowskiej. Dodatkowy pas ruchu zostanie wyznaczony dla kierunku Olkusz-Kraków i Kraków-Olkusz.

Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Rondo na ul. Jasnogórskiej przejdzie modyfikację. Prace potrwają do końca lipca