Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

i

Autor: pixabay.com/ Zdjęcie poglądowe Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

Rośnie ruch na lotnisku Kraków Airport! W czerwcu o 161 proc. więcej pasażerów niż w maju

2021-07-01 13:53

Rośnie ruch na lotnisku Kraków Airport! W czerwcu z usług lotniska skorzystało ponad 202,5 tys. pasażerów, czyli o 73 proc. mniej w stosunku do czerwca 2019 roku, ale już 161 proc. więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli majem 2021 r. Coraz więcej przewoźników powraca też do Krakowa, co dla lotniska jest szansą na ożywienie gospodarcze.

„Niezwykle cieszy nas wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku, ale wiemy, jak wiele wyzwań czeka jeszcze branże lotniczą i turystyczną” - zaznaczył w czwartek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. Jak przypomniał, krakowskie lotnisko w letniej siatce połączeń posiada ponad 140 połączeń - w tym 10 nowych - do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

CZYTAJ TAKŻE: Rada Miasta udzieliła absolutorium Prezydentowi Majchrowskiemu

Więcej przewoźników powraca też do Krakowa

Jak wskazał prezes coraz więcej przewoźników powraca też do Krakowa. Według niego pozwoli to na ożywienie gospodarcze miasta i całego województwa małopolskiego. W ostatnich miesiącach były to takie linie jak:

  • Austrian Airlines
  • SWISS
  • Eurowings
  • Aegean Airlines
  • Norwegian
  • Transavia

Polski narodowy przewoźnik PLL LOT po 13 latach przerwy przywrócił w czerwcu bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do Krakowa. Krakowskie lotnisko jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.

Obowiązkowe staniki dla mężczyzn w miejscach publicznych? Co na to Polacy? Komentery [WIDEO]

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Rośnie ruch na lotnisku Kraków Airport! W czerwcu o 161 proc. więcej pasażerów niż w maju