Ulica Meissnera

i

Autor: Mapy Google

Rozpoczęcie budowy linii tramwajowej z Wieczystej do Mistrzejowic na ostatniej prostej

2021-06-18 17:06

W piątek firma Gulermak zaprezentowała koncepcję nowej trasy. Zgodnie z założeniami, tramwaj część dystansu pokona w tunelu, prowadzącym do podziemnego, dwupoziomowego przystanku pod rondem Polsadu.

Wiceprezydent Andrzej Kulig podkreśla, że kluczowe będzie połączenie z planowaną w tym rejonie linią premetra. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o tramwaju z Wieczystej do Mistrzejowic:

Podjęliśmy decyzję o takiej dwupoziomowości tych rozwiązań po to, by nie doszło do konfliktu między tymi trasami. Premetro będzie częściowo korzystało z tego tunelu, a potem będzie mogło łagodnie wychodzić bez konfliktu z potokiem tramwajów kierujących się tą trasą - wyjaśnia.

Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że budowa nowej linii tramwajowej nie pociągnie za sobą rozbudowy ulicy Meissnera, czego obawiają się mieszkańcy Wieczystej i Ugorka.

Nie zmienia się zakres zajęcia terenu przez ulicę. W tym przypadku nie budujemy dróg, tylko tramwaj. Ulica Meissnera będzie taką samą ulicą, jaką jest w tej chwili. Absolutnie dementuję wszystkie informacje o budowaniu autostrady, rozszerzaniu dróg. To jest po prostu nieprawda - stwierdza. 

Projekt budowlany ma być gotowy najpóźniej pod koniec tego roku. Wtedy też Gulermak wystąpi o wydanie decyzji ZRID. Ta z kolei da zielone światło do rozpoczęcia prac budowlanych. Zgodnie z planem ma to nastąpić na początku 2022 roku. Nowa trasa ma być przejezdna dwa taka później.

Poznaj naturalne sposoby na poprawę płodności
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Rozpoczęcie budowy linii tramwajowej z Wieczystej do Mistrzejowic na ostatniej prostej