Urząd Miasta Krakowa

i

Autor: Ludvig14/CC BY-SA 3.0/wikipedia Nowe godziny pracy krakowskich urzędów. Kiedy można załatwić pilne sprawy?

Rząd luzuje obostrzenia. Urząd Miasta Krakowa znów otwarty dla mieszkańców

2022-02-23 15:17

W związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce rząd zdecydował o zniesieniu części obostrzeń od 1 marca. Do pracy stacjonarnej powraca administracja publiczna. A to oznacza, że Urząd Miasta Krakowa znów będzie otwarty dla mieszkańców.

Wszystkie budynki Urzędu Miasta Krakowa będą dostępne dla bezpośredniej obsługi mieszkańców od poniedziałku, 28 lutego. Jednak jak czytamy w komunikacie, wciąż sugerowane jest wcześniejsze umawianie się na wizytę. Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych wciąż pozostaną zamknięte.

Uczniowie sądeckiego gastronoma przygotowują pączki i faworki

"Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Wydział Spraw Administracyjnych, Urząd Stanu Cywilnego będą realizować zadania związane z bezpośrednią obsługą klienta w godz. od 7.40 do 18.00. Wydział Podatków i Opłat (obsługa kas) będzie dostępny w godz. 7.40-17.45. Z kolei Punkt Obsługi Przedsiębiorcy działa w poniedziałki od 7.40 do 18.00, a od wtorku do piątku od 7.40 do 15.30." - czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że wciąż można kontaktować się z urzędem za pomocą maila, telefonów, operatora pocztowego czy przez usługę Paczkomat 24.

  • bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. B. Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41
  • nadawanie przesyłek do UMK: należy wypełnić formularz na stronie urzad24.inpost.pl, dokonać opłaty oraz umieścić przesyłkę w paczkomacie
Sonda
Czy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach powinny być zniesione?
Źródło: Rząd luzuje obostrzenia. Urząd Miasta Krakowa znów otwarty dla mieszkańców