Skawina: dron będzie kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach. To jednak nie wszystko!

i

Autor: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie Skawina: dron będzie kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach. To jednak nie wszystko!

Skawina: dron będzie kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach. To jednak nie wszystko!

2021-05-20 8:59

Już nie tylko bezpośrednio do drzwi, ale także z powietrza. Skawina zyskała dron, który będzie sprawdzać, czym mieszkańcy palą w piecach. Co więcej, sprzęt przyda się także w innych sytuacjach. Chodzi tu m.in. o działania antykryzysowe.

Będzie on wykorzystywany do sprawdzania, czy mieszkańcy na pewno nie spalają śmieci. To rozwiązanie zwiększy liczbę przeprowadzanych kontroli oraz pozwoli ograniczyć bezpośrednie wizyty u mieszkańców w czasie pandemii.

Wyposażony w specjalne czujniki dron stanie się “mobilnym laboratorium”, które szybko określi, czy z komina wydobywają się niedozwolone substancje. Jeżeli dron wykryje nieprawidłowości, wtedy mieszkaniec musi liczyć się z wizytą straży miejskiej, która pobierze próbkę popiołu oraz wyśle ją do akredytowanego laboratorium.

Raport z anteny 19.05, godz.10

To rozwiązanie skuteczne, bo przyspieszy kontrole oraz bezpieczne, ponieważ kontrola nie wymaga bezpośredniego kontaktu z mieszkańcem - mówi Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny.

Dron odegra także istotną rolę w działaniach antykryzysowych. Będzie przeprowadzał rozpoznanie terenu w trakcie powodzi lub pożarów. Zostanie także wykorzystany do monitorowania obszarów wypalania traw. W Skawinie to duży problem szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Skawina: dron będzie kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach. To jednak nie wszystko!