Skok ze spadochronu w muzeum? Nowa atrakcja Muzeum AK w Krakowie

i

Autor: archiwum se.pl Skok ze spadochronu w muzeum? Nowa atrakcja Muzeum AK w Krakowie

Skok ze spadochronu w muzeum? Nowa atrakcja Muzeum AK w Krakowie

2021-06-30 13:03

Skok ze spadochronu w muzeum? To możliwe, bo w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie od czwartku otwarta zostanie nowa sala, w której zwiedzający dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality) będą mogli doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą skokowi ze spadochronem. Dodatkowo pracownicy muzeum zachęcają do przyjazdu na rowerze!

Nowa atrakcja to efekt zmodernizowania obiektu strzelnicy, która dotychczas cieszyła się ogromną popularnością wśród odwiedzających Muzeum AK. - Inspiracją była dla nas historia Polski. Mamy w naszych zbiorach jeden z dwóch kompletnych uniformów cichociemnych oraz oryginalne części wyposażenia. Są one prezentowane na ekspozycji stałej. Pretekstem jest też obchodzona w tym roku 80. rocznica zrzutu pierwszych cichociemnych na teren okupowanych ziem polskich – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Muzeum AK Barbara Zięba-Godula. Dodała, że atrakcja ta jest rekomendowana i dostępna dla dzieci powyżej 12 roku życia. Wstęp do sali jest możliwy po wykupieniu biletu na muzealne wystawy.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z dorożkami konnymi na terenie Starego Miasta? Radni i aktywiści oczekują zmian

Muzeum AK czynne od wtorki do niedzieli

W związku z łagodzeniem reżimu sanitarnego w kraju i zwiększonym zainteresowaniem zwiedzających od początku lipca Muzeum AK będzie otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 11-18. Niedziela jest nadal dniem bezpłatnego wejścia na wystawy stałe i czasowe. Zniesiona zostanie dotychczasowa przerwa techniczna, a dezynfekcja przestrzeni będzie prowadzona na bieżąco.

Przyjdź rowerem do muzeum!

Pracownicy Muzeum AK biorą udział w akcji Urzędu Miasta Krakowa "Rowerem do pracy – czyli dom, rower, praca… i tak w kółko" zachęcając także zwiedzających, by przyjeżdżali rowerem. Przy budynku muzeum znajdują się stojaki rowerowe, a kask i pozostałe akcesoria można schować do skrytki zamykanej na klucz oraz wypożyczyć za kaucją zapięcia łańcuchowe.

"Nasza instytucja położona jest w dobrej lokalizacji pod względem dostępności do ścieżek rowerowych, w odległości 450 m od zadaszonego parkingu rowerowego oraz stacji naprawczej obok Dworca Autobusowego. Co więcej, będziemy nagradzać co miesiąc w drodze losowania osoby, które zamieszczą w mediach społecznościowych zdjęcie z hasztagiem #MuzeumAKtywne, promując jazdę rowerem" - powiedziała rzeczniczka Muzeum AK

Fest Festival 2021 - te gwiazdy dadzą niezapomniane show!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Skok ze spadochronu w muzeum? Nowa atrakcja Muzeum AK w Krakowie