Kraków: miasto będzie ZA DARMO szczepić przeciw grypie. Ale tylko wybrane osoby

2021-09-30 10:27 nm
Szczepienie
Autor: pixabay.com Szczepienie

Pogoda za oknem stopniowo się pogarsza, a sezon grypowy zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym w Krakowie będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. Ale uwaga! Dotyczy to tylko wybranych grup społecznych i zawodowych. Więcej informacji w materiale.

Spis treści

  1. Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w Krakowie
  2. Gdzie będą się odbywać szczepienia?
  3. Kto najpierw może wziąć udział w szczepieniu?
  4. Kiedy rozpocznie się akcja szczepień?

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w Krakowie

W związku z koniecznością wdrożenia działań profilaktycznych przeciw grypie, Kraków podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji szczepień. Dotyczy ona w szczególności osób, które:

  • ze względów zawodowych narażone są na częste kontakty społeczne,
  • z uwagi na wiek oraz obciążenie zdrowotne, narażone są na ciężki przebieg choroby
Ewakuacja mieszkańców bloku na os. Piastów w Krakowie

Gdzie będą się odbywać szczepienia?

Akcję szczepień przeciw grypie Kraków będzie realizować we współpracy z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, które szczepienia przeciwko grypie realizować będzie w Powszechnych Punktach Szczepień przeciw COVID-19 prowadzonych w ramach Narodowego programu Szczepień przeciw COVID-19.

Kto najpierw może wziąć udział w szczepieniu?

W pierwszej kolejności w akcji wezmą udział osoby przebywające w domach pomocy społecznej lub w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Te osoby, z uwagi na utrudnioną możliwość dotarcia do stacjonarnych punktów szczepień, zostaną zaszczepione w miejscu przebywania. Dotyczy to także osób zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie, w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku na terenie Krakowa oraz funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy szczepieni będą w gminnych Punktach Szczepień Powszechnych.

Te punkty są zlokalizowane w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267 i w Tauron Arena Kraków przy ul. Lema 7.

Kiedy rozpocznie się akcja szczepień?

Rozpoczęcie akcji szczepień wśród uzależnione jest bezpośrednio od terminu otrzymania przez Miejskie Centrum Opieki dostawy szczepionek przeciwko grypie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W dalszej kolejności w akcji szczepień wezmą udział nauczyciele samorządowych i niesamorządowych szkół z terenu Krakowa oraz kolejne grupy społeczne oraz zawodowe, zgodnie z wykazem zamieszczonym z rozporządzeniu ministra zdrowia z 27 sierpnia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Źródło: krakow.pl

Źródło: Kraków: miasto będzie ZA DARMO szczepić przeciw grypie. Ale tylko wybrane osoby
Nasi Partnerzy polecają