Al. 29 listopada

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich

Trudny początek wakacji na krakowskich drogach. Szykują się wielkie utrudnienia

2021-06-15 15:50

Druga połowowa czerwca upłynie krakowskim kierowcom pod znakiem sporych utrudnień na drogach. W tym czasie rozpoczną się prace na dwóch ważnych arteriach.

To z pewnością nie będzie spokojny początek wakacji. Już w najbliższy poniedziałek przebudowa alei 29 listopada wkroczy w kolejną fazę. W rejonie granicy miasta zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o nadchodzących remontach:

Wprowadzamy zawężenia na obu pasach jezdni al. 29 listopada, w rejonie ul. Wegrzeckiej, to granicą Krakowa i Gminy Michałowice. Tam będzie przebudowywany wodociąg, jezdni nie będziemy zamykać, jednak kierowcy muszą spodziewać się sporych utrudnień. Taka sytuacja potrwa do 2.07 - wyjaśnia Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Nieco później rozpocznie się zapowiadany i długo wyczekiwany przez mieszkańców remont na ulicy Królowej Jadwigi. W tej chwili drogowcy pracują z Miejskim Inżynierem Ruchu nad ustaleniem dokładnego terminu rozpoczęcia prac. Wiadomo już, że roboty będą podzielone na etapy. 

Zaczynamy od zamknięcia ul. Borowego, później wchodzimy z mniejszymi utrudnieniami na ul. Królowej Jadwigi. Mniejsze utrudnienia, to 20-metrowe zawężenia jezdni i dopiero w trzecim etapie większe, 50-metrowe zamknięcia ulicy z ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną i objazdami - wylicza Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 

Roboty mają być skoordynowane z remontem mostu wzdłuż ul. Piastowskiej tak, by zminimalizować utrudnienia. 

Zgodnie z planami miasta, prace na ul. Królowej Jadwigi potrwają dziewięć miesięcy. Z kolei remont al. 29 listopada ma się zakończyć jesienią 2022 roku. 

Rabata bylinowa pod koronami drzew

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Trudny początek wakacji na krakowskich drogach. Szykują się wielkie utrudnienia