Tramwaj

i

Autor: Kuba Kusy

Turyści odwiedzający Kraków będą mogli korzystać z ulgowych biletów na komunikację miejską

2021-06-09 16:15

Decyzja w tej sprawie niemal jednogłośnie zapadła podczas środowej sesji rady miasta. Specjalna taryfa jest elementem przygotowanego przez magistrackich urzędników programu #zwiedzajKraków, mającego przyciągnąć do miasta turystę krajowego.

Turystyczna taryfa będzie obowiązywać od 1 lipca do 30 września. Bilety będą dystrybuowane w hotelach. Obejmą nie tylko obszar Krakowa, lecz także strefy podmiejskie.

Goście, którzy do nas, mamy nadzieję w te wakacje licznie przyjadą będą mieli możliwość, dzięki specjalnej karcie wydawanej przez Wydział Turystyki do korzystania przez 72 godziny z biletów ulgowych w cenie 25 zł - tłumaczy Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. 

Radni, niezależnie od barw klubowych pomysłowi urzędu miasta mówią tak.

To jedno z lepszych rozwiązań, jest potrzeba takiego biletu, który jest opcją tańszą od samochodu, a jednocześnie pozwalał turystom łatwiej poruszać się po mieście, bez konieczności kasowania wielu biletów jednorazowych - stwierdza Michał Drewnicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. 

Wtóruje mu Sławomir Pietrzyk z Przyjaznego Krakowa. 

Sprawa jest ewidentna, prosta i korzystna dla miasta wizerunkowo. Ostatnimi czasy bardzo podrożały bilety jednorazowe, a właśnie z nich w głównej mierze korzystają turyści - mówi. 

Andrzej Hawranek z Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę na wyjątkową jednomyślność radnych. 

Nie widziałem żadnego radnego, u którego ten pomysł wzbudzałby jakiekolwiek kontrowersje. Już na wcześniejszym etapie komisja infrastruktury, której jestem członkiem zaopiniowała tę uchwałę pozytywnie - wyjaśnia. 

W ramach program #zwiedzajKraków turyści mogą korzystać ze zniżek w ok. 80 obiektach noclegowych, muzeach czy restauracjach. 

Pacjent wpadł w dziką furię i zdemolował SOR w Miechowie
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Turyści odwiedzający Kraków będą mogli korzystać z ulgowych biletów na komunikację miejską