Park w Łęgu

i

Autor: Kuba Kusy

W Łęgu powstanie "kolejowy" park. Niebawem konsultacje społeczne

2021-11-29 23:36

Niewykluczone, że już w przyszłym roku mieszkańcy Łęgu w Czyżynach będą mieli do dyspozycji zupełnie nowy park. Zarząd Zieleni Miejskiej chce wykorzystać na ten cel zapuszczone, poprzemysłowe tereny pomiędzy ulicami Na Załęczu i Sołtysowską.

Katarzyna Opałka, projektantka z ZZM zapowiada, że około hektarowy zieleniec będzie unikatem w skali miasta. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o powstającym w Czyżynach Parku Kolejowym:

To miejsce jest wyjątkowe, zachowały się tory kolejowe, które chcemy wydobyć i podkreślić w projekcie, to taki nowy kierunek w Krakowie - mówi.

Mieszkańcy Łęgu, dzięki których zaangażowaniu powstanie park przyznają, że w tej części miasta brak terenów zielonych jest wyjątkowo odczuwalny.

Przyda się, bo na osiedlach jest mało, więc jak najbardziej jestem za. Najwyższy czas, żeby w Czyżynach tez coś takiego konkretnego powstało. W innych częściach miasta jest sporo inwestycji np. w parki kieszonkowe, albo renowację starych parków, u nas tego nie ma. Dla ludzi z dziećmi to coś więcej, niż mamy na osiedlu, więc fajnie, że coś takiego będzie - twierdzą. 

Jeszcze w tym roku w sprawie budowy parku mają się rozpocząć konsultacje społeczne. Zielona inwestycja ma kosztować około 3 mln. zł.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...
Źródło: W Łęgu powstanie "kolejowy" park. Niebawem konsultacje społeczne