Szpital Żeromskiego

i

Autor: LG/archiwum se.pl

W małopolskich szpitalach drastycznie przybywa chorych na COVID-19

2021-11-12 16:14

„Z niepokojem patrzymy na rozwój sytuacji epidemicznej” - powiedział w piątek wojewoda małopolski. Tylko pomiędzy 4 a 11 listopada liczba nowych hospitalizacji z powodu COVID-19 wzrosła o 316.

Rośnie tez liczba zajętych respiratorów. Stąd decyzja o zwiększeniu - i to znacznym - liczby łóżek covidowych w szpitalach w regionie. 

do 26.11 w małopolskich szpitalach zostanie uruchomionych 1374 łóżka, a na koniec miesiąca osiągniemy docelowy poziom 2277 łóżek, w tym 184 respiraotorowych - zapowiedział wojewoda Łukasz Kmita.

Zdaniem dr. Jerzego Friedigera, dyrektora Szpitala im. Żeromskiego, obecne działania są mocno spóźnione. 

Straciliśmy ileś miesięcy na przygotowanie się, wojewoda robi, co może, natomiast brak jest decyzji centralnych - o izolatoriach, o łóżkach tymczasowych. My nie mamy rezerw łóżkowych, nie mamy zapasów. My zamkniemy cały jeden oddział chorób wewnętrznych. Będzie 20-25 łóżek covidowych a ubędzie nam prawie 30 łóżek internistycznych - wylicza. 

Łukasz Kmita zapowiedział też zwiększenie liczby zespołów ratownictwa medycznego. Do końca roku będzie ich o 16 więcej, tak, by nie zabrakło karetek transportujących pacjentów w najcięższym stanie.

Pociąg wolności pojechał z Nowego Sącza do Chabówki

Co wiesz o PIZZY?

Pytanie 1 z 17
Z jakiego ciasta robi się pizzę?
Źródło: W małopolskich szpitalach drastycznie przybywa chorych na COVID-19