W piątek rozpoczyna się 15. Letni Festiwal na Wawelu

2022-08-03 19:37 Aleksandra Wasilewska
Wawel
Autor: Wikimedia

Już od najbliższego piątku w pierwszy i drugi weekend sierpnia Zamek Królewski na Wawelu zamieni się w salę koncertową...

Mowa o 15. już edycji Letniego Festiwalu Muzycznego "Wawel o Zmierzchu". Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie romantyczność oraz stylistyczna różnorodność.

Myślę, że my, Polacy, jesteśmy głęboko genetycznie romantykami. Nam brakuje tych emocji, przeżyć. Dodatkowo po czasie pandemii zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi kontemplacji tej muzyki na żywo - mówi Małgorzata Janicka-Słysz, dyrektor artystyczna festiwalu.

Wielu tegorocznych artystów debiutowało właśnie tutaj, podczas Festiwalu na Wawelu.

Między innymi Marcin Kozia, Krzysztof Książek, śpiewacy Paula Maciołek i Piotr Kalina z pianistką Olgą Cymbaluk, czyli mamy to spotkanie historii i współcześności, bo muzyka wykonywana tu i teraz zawsze jest współczesna, natury i wysokiej kultury - dodaje dyrektor.

Na zamkowych dziedzińcach, Arkadowym i Batorego, odbędzie się łącznie 6 koncertów oraz 3 debiutanckie. Festiwal uwieńczy występ orkiestry CORda Cracovia w niedzielę 14 sierpnia. Bilety są dostępne na stronie internetowej Zamku, a na koncerty młodych pianistów obowiązuje wstęp wolny.

Epicki quiz. Czy masz wysoko rozwinięty szósty zmysł?

Pytanie 1 z 10
Czy masz czasem uczucie, że ktoś Cię śledzi?
Dom na czasie, czyli... Przyszłość to energia elektryczna