Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2036 roku w Polsce?

i

Autor: Michał Winiarczyk Andrzej Duda: Rozpoczynamy starania o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Wiadomości z regionu

W stolicy Tatr zapadły decyzje. Chodzi o letnie igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w siatkówce

2023-09-28 10:54

Polska będzie starała się o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku, ogłosił prezydent RP Andrzej Duda na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem. To pierwszy wolny termin do organizacji tego najważniejszego wydarzenia sportowego świata. To jednak nie wszystko. Polska będzie organizatorem mistrzostwa świata w siatkówce w 2027 roku. Informację o przyznaniu naszemu krajowi tej imprezy poinformował również w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2036 roku w Polsce?

Na Podhalu odbył się Europejski Kongres Sportu i Turystyki. W czwartek, 27 września Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki powiedział, że organizacja najpierw Euro 2012, a następnie III Igrzysk Europejskich udowodnił, że Polska jest gotowa do organizacji takiego wydarzenia, jak Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2036 roku. Słychać było jednak głosy niezadowolenia. Górale chcieliby bowiem, aby były to Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda ma przekazać list szefowi Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w którym zgłosi kandydaturę Polski do zawodów w 2036 roku. 

Polska będzie organizatorem mistrzostw świata w siatkówce w 2027 roku

Informacja o przyznaniu Polsce organizacji mistrzostw świata w siatkówce również została przekazana na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w Zakopanem. Minister sportu Kamil Bortniczuk powiedział, że Polska zaczęła być nazywana na świecie volleylandem. Z kolei Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, uznał, że będzie to wspaniała impreza i wielka promocja Polski. 

- Fenomenalna postawa naszych siatkarzy i siatkarek, a także naszych kibiców spowodowała, że znowu uzyskaliśmy możliwość realizacji tej imprezy, która ma rangę najwyższą, rangę światową - powiedział w Zakopanem premier, Mateusz Morawiecki.

- Mamy wsparcie od najważniejszych ludzi w naszym państwie, czujemy to wsparcie, dziękujemy za nie serdecznie. Myślę, że te mistrzostwa świata to będzie coś pięknego dla kibiców i dla naszego kraju - dodał Bartosz Kurek.

Koszyce. Kiedyś władał nimi król, dziś są najmniejszym miastem w Małopolsce [GALERIA]

SCENY na bazarze! Kobieta publicznie WYCAŁOWAŁA Tuska! „Za PO żyło się lepiej!”| Komentery Debata Polaków

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Źródło: W stolicy Tatr zapadły decyzje. Chodzi o letnie igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w siatkówce