Krakowska Linia Muzealna

i

Autor: Aleksandra Wasilewska Krakowska Linia Muzealna

Zabytkowe tramwaje z Poznania i Warszawy na krakowskich torach

2023-05-31 8:35

Kraków wymienił się z Warszawą i Poznaniem zabytkami...a konkretnie zabytkowymi tramwajami. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, rozpocznie się już 21. edycja Krakowskiej Linii Muzealnej. Organizatorzy podkreślają, że to nie tylko możliwość przekonania się jak wyglądała komunikacja miejska kilkadziesiąt lat temu, ale także znakomita okazja do zwiedzania Krakowa.

Po raz 21. w najbliższą niedzielę zacznie kursować Krakowska Linii Muzealna. Na tory wyjadą zabytkowe pojazdy z krakowskich zbiorów oraz z Poznania i Warszawy. Do Krakowa trafiły pojazdy z przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

W okresie wakacji linia nr 0 na trasie Dajwór-Cichy Kącik będzie kursować w każdą niedzielę oraz 15 sierpnia. Będzie także linia nr 15 na trasie Cichy Kącik - Pleszów, która kursować będzie: 11 czerwca, 30 lipca i 3 września.Nowością będzie linia nr 23. Tramwaje pojadą historyczną trasą sprzed kilkunastu lat, łączącą Nowy Bieżanów i Borek Fałęcki. Jedyną zmianą będzie przejazd przez zajezdnię tramwajową Podgórze w kierunku Borku Fałęckiego. Wszystko po to, aby pasażerowie w trakcie kursu mogli zobaczyć jak wygląda zajezdnia tramwajowa, a także przejechać się ulicą Rzemieślniczą- mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK w Krakowie.

To jest jedyna okazja aby zobaczyć tak wyjątkowe wagony - dodają motorniczy.

Tegoroczny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej potrwa do ostatniej niedzieli września (24 września). Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz reklamy z lat 90-tych?

Pytanie 1 z 10
1. Która aktora wystąpiła w reklamie szamponu przeciwłupieżowego?
Kulisy Gali Ekstraklasy | Futbologia
Źródło: Zabytkowe tramwaje z Poznania i Warszawy na krakowskich torach