Zakochana para wspieła się na szczyt głupoty. Przymocowała na gips kłódkę w Tatrach

i

Autor: canva/screen Facebook: Tatromaniak Zakochana para wspieła się na szczyt głupoty. Przymocowała na gips kłódkę w Tatrach

Zakochana para wspieła się na szczyt głupoty. Przymocowała na gips kłódkę w Tatrach

2021-10-04 13:19

Tego jeszcze nie było! Zakochana para przymocowała na gips kłódkę ze swoimi inicjałami i datą do szczytu Szpiglastowego Wierchu (2172 m n.p.m.). Jak podaje serwis "Tatromaniak", "eksponat" został już usunięty z Tatr.

Fotografią ukazująca kłódkę wraz z inicjałami "K+D" oraz datą 26.09.2021 podzielił się jeden z turystów. Zdjęcie zostało wykonane w ubiegły piątek. W minioną niedzielę opublikował ją w mediach społecznościowych portal Tatromaniak. Dodajmy, że kłódka została przymocowana do skał na Szpiglastowym Wierchu za pomocą gipsu.

Ten gips był dalej wilgotny i rozpadający się, więc wyjęliśmy i zabraliśmy kłódkę oraz to mocowanie. Nie mieliśmy żadnych worków, aby zabrać resztę gipsu, więc pewnie trzeba będzie zaczekać aż wyschnie i odłupać od ściany - relacjonował pan Witold Dajek, który odkrył kłódkę

Kłódki wraz z inicjałami lub imionami oraz datami wieszane są najczęściej na mostach czy kładkach przecinających rzekę. Tak jest m.in. w Krakowie. Na kładce Ojca Bernatka można znaleźć mnóstwo kłódek, które mają być wyrazem miłości. Niestety, jak pokazuje czas - nie wszystkie związki przetrwały. Część kłódek jest regularnie odrywana, o czym świadczą dziury w siatkach.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie
Źródło: Zakochana para wspięła się na szczyt głupoty. Przymocowała na gips kłódkę w Tatrach