Zielone światło dla kolejnego odcinka północnej obwodnicy Krakowa

2021-02-05 16:05 KK
Domyka się ring wokół Kraków
Autor: Kuba Kusy

Wojewoda małopolski wydał zgodę (ZRID) na budowę kolejnego odcinka północnej obwodnicy Krakowa. Droga połączy węzeł w Modlnicy z powstającym właśnie fragmentem trasy pomiędzy Zielonkami a Mistrzejowicami.

Inwestycja de facto domyka pierścień drogowy wokół stolicy województwa. Pierwsze prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Domyka się ring wokół Krakowa. Jest zgodna na kolejny fragment obwodnicy:

Odbieramy ZRID na pięciokilometrowy odcinek drogi S52, to praktycznie domyka nam całą północną obwodnicę. Pozostały, trzeci ZRID to jest niewielki, kilkusetmetrowy odcinek na styku drogi S7 z węzłem Mistrzejowice - wyjaśnia Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg  Krajowych i Autostrad. 

Decyzja o której mówi dyrektor Pałasiński ma zostać - jak zapowiada wojewoda - w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca może od razu rozpocząć prace. 

W poniedziałek pojawiają się już pierwsi budowlańcy, będą pierwsze prace, wykonawca wie, że nie ma wiele czasu - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Północna obwodnica Krakowa ma być gotowa w 2023 roku. rok później mają zakończyć się prace przy brakującym odcinku drogi S7 od węzła Igołomska do Mistrzejowic, który od południa połączy trasę z autostradą A4.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Domyka się ring wokół Krakowa