Zmiany w ruchu na moście Grunwaldzkim. Jednak nie tego oczekiwali kierowcy

i

Autor: Pixaby Zmiany w ruchu na moście Grunwaldzkim. Jednak nie tego oczekiwali kierowcy

Zmiany w ruchu na moście Grunwaldzkim. Jednak nie tego oczekiwali kierowcy

2021-07-06 10:59

Od września wprowadzone zostaną zmiany w ruchu samochodowym na moście Grunwaldzkim. Przywrócone zostaną dwa pasy, ale nie na całej długości odcinka. Nie tego oczekiwali krakowscy kierowcy. Jak więc będzie wyglądać ruch na moście?

Zmiany na moście Grunwaldzkim. Wrócą dwa pasy ruchu

Już od września kierowcy będą mogli skorzystać z dwóch pasów na moście Grunwaldzkim. Dotyczyć to będzie jednak tylko północnej części mostu na kierunku od Wawelu w stronę Centrum Kongresowego ICE. Południowa część pozostanie bez zmian. Według urzędników to ma usprawnić wyjazd z centrum.

Raport z anteny 5.07, godz.10

Dlaczego ruch zostanie zmieniony tylko na północnej części mostu Grunwaldzkiego? Jak czytamy na stronie urzędu, "analizy natężenia ruchu przeprowadzone w ostatnich tygodniach wykazały jednak, że północna część mostu – kierunek od Wawelu – jest mniej wykorzystywana przez rowerzystów, w przeciwieństwie do części południowej (kierunek od Hotelu Forum), gdzie ruch rowerowy jest o 50 proc. częstszy. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ od tej strony stykają się drogi wzdłuż Monte Cassino, z osiedla Podwawelskiego i ulicy Konopnickiej (z nowo otwartej kładki). Rowerzystów przejeżdża tu tyle, ile samochodów jednym pasem mostu."

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Zmiany w ruchu na moście Grunwaldzkim. Kierowcy nie będą w pełni zadowoleni?