porady prawne

i

Autor: pixabay.com

Bezpłatne porady prawne dla łodzian i mieszkańców województwa

2021-11-24 15:12

Porady z zakresu prawa pracy, podatków, ale też dziedziczenia czy długów. W woj. łódzkim możemy na co dzień korzystać z bezpłatnych porad radców prawny i adwokatów. Poradnictwo finansowane jest z budżetu centralnego.

Mieszkańcy mogą przyjść do jednego z ponad stu takich punktów doradczych. Kto może skorzystać z bezpłatnej porady - wyjaśnia Justyna Szymańska - Chłądzyńska z wydz. prawnego Urzędu Wojewódzkiego. - Każdy, kogo nie stać na opłacenie fachowej porady radcy czy adwokata. Taka osoba musi zadeklarować, że nie posiada środków na taką usługę. Może to być również przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie zatrudnił pracowników.

Zakres spraw jest szeroki – dodaje wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. - To jest choćby prawo rodzinne, spółdzielcze, własnościowe czy kwestie związane z dziedziczeniem. Możemy też otrzymać porady dotyczące pisma procesowego.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać taką poradę on line, bez konieczności przychodzenia do punktu. Prawie 30 takich ośrodków doradczych znajduje się w Łodzi.

Źródło: Bezpłatne porady prawne dla łodzian i mieszkańców województwa