Była tak pijana, że przewracała się na oczach dziecka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdj. ilustracyjne.

Na sygnale

Miała 4 promile alkoholu i „opiekowała się” córeczką. O krok od tragedii w Radomsku

2023-06-05 14:57

4 promile alkoholu miała w organizmie 30-letnia mieszkanka Radomska, która „opiekowała się” swoją 2-letnią córeczka. Na szczęście, zanim doszło do tragedii, na miejscu pojawili się pracownicy MOPS-u, którzy powiadomili o wszystkim policję. Pijana matka trafiła do aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

W niedzielę (4 czerwca) ok. godz. 12.30 policjanci z Radomska zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie kompletnie pijana matka miała „opiekować się” swoją 2-letnią córeczką. Funkcjonariuszy powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy pierwsi dotarli na miejsce.

Badanie alkomatem nie pozostawiło wątpliwości – nieodpowiedzialna matka miała w organizmie aż 4 promile alkoholu. 30-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W tym czasie opiekę nad 2-letnią dziewczynką przejęła jej babcia.

- Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego - poinformował mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za swoje niewłaściwe zachowanie 30-latka odpowie teraz przed sądem. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi jej kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci apelują, by za każdym razem reagować na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W przypadku podejrzenia, że osoba taka doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić odpowiednie służby - można skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym lub dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.

O krok od tragedii w Piotrkowie Trybunalskim
Źródło: Miała 4 promile alkoholu i „opiekowała się” córeczką. O krok od tragedii w Radomsku