Warsztaty teatralne dla ukraińskich dzieci w łódzkim Teatrze Lalek Arlekin

i

Autor: Teatr Lalek "Arlekin" w Łodzi

Bezpłatne warsztaty teatralne dla ukraińskich dzieci w łódzkim ,,Arlekinie''

2022-03-07 19:36

Udział w warsztatach jest bezpłatny i mogą w nim wziąć udział dzieci z Ukrainy w wieku od sześciu do dwunastu lat. Zajęcia poprowadzą aktorzy z ,,Arlekina" i tłumaczka - wolontariuszka. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 22-ego marca.

Zajęcia będą polegały na zabawie z rekwizytem, kostiumem, maską i improwizacji. Wykorzystane będą też lalki teatralne i elementy pantomimy. Warsztaty mają trwać półtorej godziny.

Chcemy, aby choć przez ten czas dzieci mogły zająć głowę czymś innym niż dramatyczne wydarzenia ostatnich dni, a dorośli spróbowali zająć się sobą choćby idąc na kawę, do parku czy do kina - mówi nam Justyna Rogowska, organizatorka zajęć edukacyjnych w łódzkim Teatrze Lalek ,,Arlekin".

Jeśli będzie taka potrzeba, teatr zapewni transport dla uczestników zajęć.

Na początku włączyliśmy się w różnego rodzaju zbiórki i inne działania pomocowe, ale w pewnym momencie stwierdziliśmy, że chcemy pomóc tak, jak możemy najlepiej, a najlepiej znamy się na teatrze - dodaje Ewa Kwiecińska - Kotwasińska, kierowniczka działu promocji i upowszechniania kultury w "Arlekinie".

Pierwsze warsztaty odbędą się 22-ego marca o 15:00 i 28-ego marca o 12:00. Zapisać swoje dziecko można telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w gmachu łódzkiego Teatru Lalek ,,Arlekin".

Źródło: Bezpłatne warsztaty teatralne dla ukraińskich dzieci w łódzkim ,,Arlekinie''