policja

i

Autor: pixabay

BRUTALNY NAPAD na 81-latkę w centrum Łodzi! Areszt dla sprawcy

2021-11-26 9:23

12 lat za kratami może spędzić 41-letni mężczyznę, który miesiąc temu dokonał brutalnego napadu na 81-letnią kobietę. Sprawca ukrywał się przed policjantami w Warszawie.

Brutalny napad miał miejsce 21 października.

- Przed godziną 19.00 sprawca podszedł do klatki schodowej, przed którą stała seniorka - informują policjanci. - W chwili gdy kobieta szukała w torbie kluczy do drzwi wejściowych, napastnik udawał, że dzwoni do znajomego. Po chwili zwrócił się do pokrzywdzonej aby otworzyła mu drzwi. Czujna seniorka zainteresowała się do kogo dzwoni. Słysząc fikcyjne imię odpowiedziała, że nikt o takim imieniu tu nie mieszka. W tym momencie napastnik uderzył kobietę pięścią w twarz i zaczął wyrywać jej przewieszoną przez ramię torebkę. Uderzał jeszcze kilkakrotnie, wymierzając ciosy w głowę bezbronnej 81-latki. Po wszystkim uciekł kradnąc torebkę.

Po chwili, przechodzący tamtędy młody mężczyzna zwrócił uwagę na zakrwawioną seniorkę.

- Słysząc co się stało pobiegł za sprawcą, dogonił go i odzyskał skradzione mienie - czytamy w komunikacie. - Na szczęście zawartość torebki nie została naruszona. Dzięki jego godnej pochwały postawie starsza pani odzyskała w całości swoje mienie. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, sprawą zajęli się kryminalni z I Komisariatu Policji łódzkiej komendy. Skrupulatnie sprawdzali wszelkie poszlaki typując osoby mogące stać za tym rozbojem. Szybko zawęzili krąg podejrzanych, w czym pomogły również informacje uzyskane od niosącego pomoc mężczyzny, który dodatkowo rozpoznał 41-latka na okazanych tablicach poglądowych. Policjanci niezwłocznie pojechali zatrzymać podejrzanego, ten jednak nie pokazywał się w swoim miejscu zamieszkania.

Policjanci zaczęli sprawdzać miejsca, w których mógł się ukryć.

- O poszukiwaniach 41-latka poinformowani zostali policjanci z całego kraju, dzięki czemu 21 listopada 2021 roku kompletnie zaskoczonego zatrzymali funkcjonariusze z Warszawy gdzie ukrył się chcąc uniknąć odpowiedzialności - dowiadujemy się z policyjnej relacji. - Zatrzymany ma bogatą przeszłość kryminalną, ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach multirecydywy. Usłyszał zarzuty rozboju co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Źródło: BRUTALNY NAPAD na 81-latkę w centrum Łodzi! Areszt dla sprawcy