Politechnika Łódzka

i

Autor: Iwona Bartczak 2 | Przestrzeń do spędzania wolnego czasu

Budżet Obywatelski na Politechnice Łódzkiej. Jakie projekty wybrano?

2022-01-27 12:43

Zakończyło się głosowanie do V edycji Budżetu Obywatelskiego Politechniki Łódzkiej. Swoje projekty mogli zgłaszać zarówno studenci, jak i uczniowie.

Politechnika Łódzka już od kilku lat organizuje swój "budżet obywatelski" w ramach którego studenci i wykładowcy mogą zgłaszać swoje projekty, a następnie wybierać najlepsze z nich.

- Bardzo cieszę się z aktywności naszych studentów i doktorantów, którzy zgłaszając swoje pomysły i biorąc udział w głosowaniu w ramach budżetu Idea Box przyczyniają się do zmiany kampusu Politechniki Łódzkiej w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do studiowania – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik. 

Zakończono głosowanie wśród studentów i doktorantów. Wygrały następujące projekty:

- Ławki na terenie kampusu PŁ: Oleksii Palesika (Wydział EEIA)- Raj dla pszczół - raj dla człowieka: Kamila Belka (Wydział BINOŻ)- PSTRYK! Popularyzacja fotografii analogowej wśród społeczności studenckiej: Aleksandra Błęcka (Wydział BAIŚ).

Dotychczas zrealizowano też takie projekty jak: stacje naprawy rowerów, ogólnodostępnie kuchnie i przestrzenie spokojnej nauki dla studentów.

W tegorocznej edycji projektu Idea Box - na pomysły studentów przeznaczone zostanie aż 70.000 zł.

Źródło: Budżet Obywatelski na Politechnice Łódzkiej. Jakie projekty wybrano?