Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

Burze w Łódzkiem. EWAKUACJA OBOZÓW HARCERSKICH! Ponad 140 interwencji strażaków

2021-07-09 8:18

W nocy z czwartku na piątek (8-9 lipca), nad województwem łódzkim przeszły nawałnice. Strażacy znów mieli pełne ręce roboty. Konieczna była likwidacja obozów harcerskich znajdujących się w regionie. Poza tym, głównym problemem były powalone przez silny wiatr drzewa oraz kilka zerwanych dachów w regionie.

Burza w Łódzkiem!

Ponad 140 interwencji strażaków po nocnych nawałnicach w Łódzkiem. Ratownicy nadal usuwają połamane konary drzew - połowa wezwań dotyczyła wiatrołomów. Wiatr zerwał też trzy dachy - w Kutnie, Łęczycy i Wieruszowie.

Natomiast w powiecie pajęczańskim i wieluńskim zdecydowano o ewakuacji obozów harcerskich.

- Harcerze ewakuowali się spod namiotów do budynków stałych - mówi kpt. Grzegorz Kasprzyczak ze straży pożarnej w Wieluniu. - Jako straż pożarna zabezpieczamy takie działania. Wszyscy są bezpieczni.

Po tragedii w Suszku na pomorzu, gdzie kilka lat temu w wyniku nawałnic zginęły dwie harcerki, obozy są pod ścisłym nadzorem służb.

- W momencie otrzymania alertów pogodowych przekazujemy taką informację komendantowi obozu, on decyduje o tym, co zrobić, w tym przypadku podjęte zostały dobre decyzje - podkreśla kpt. Kasprzyczak.

Do ewakuacji przygotowano też 1 obóz w powiecie piotrkowskim. Na szczęście po nocnych nawałnicach nie ma informacji o osobach poszkodowanych w Łódzkiem.

W piątek, 9 lipca, IMGW zapowiada kolejne burze nad krajem.

Raport z Anteny 08.07
Źródło: Burze w Łódzkiem. EWAKUACJA OBOZÓW HARCERSKICH! Ponad 140 interwencji strażaków