pijany kierowca tomaszów

i

Autor: mat. policji

CO TAM SIĘ STAŁO?! Pijany kierowca zderzył się na rondzie... ze swoją partnerką! Też była pijana

2022-02-13 13:47

Jechali identycznymi samochodami i byli parą. Oboje prowadzili pod wpływem. Co mogło pójść źle? Okazję by się o tym przekonać miał 31-letni tomaszowianin i jego 35-letnia partnerka, którzy... zderzyli się ze sobą na rondzie.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 10 lutego, niedługo po północy. Na rondzie u zbiegu ul. Legionów i Zielonej w Tomaszowie doszło do zderzenia dwóch osobowych skód.

- Policjanci, którzy jako pierwsi dojechali na miejsce zdarzenia, zastali na rondzie kobietę stojącą przy osobowej skodzie - czytamy w komunikacie. - Roztrzęsiona 35–latka już podczas wstępnej rozmowy oświadczyła, iż kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili ponadto, iż drugą skodą, która leżała przy rondzie na dachu, kierował 31-letni partner kobiety, który jest właścicielem obu pojazdów. Mężczyzna jednak bezpośrednio po zdarzeniu oddalił się z miejsca.

31-latek został zatrzymany już chwilę po zdarzeniu.

- W rozmowie z policjantami, potwierdził, iż to on kierował i dachował osobową skodą - dowiadujemy się od policjantów. - Oboje zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 a jego partnerka ponad 2 promile. Policjanci przedmiotowe badanie z udziałem nietrzeźwego duetu powtórzyli kilkukrotnie, w określonych odstępach czasu co pozwoli przeprowadzić tzw. retrospekcję mającą na celu wykazać kiedy i w jakich ilościach kierujący spożywali alkohol. Zabezpieczono również materiał dowodowy z wnętrz obu pojazdów. Zostanie on zbadany przez biegłych w policyjnych laboratoriach.

Oboje zostali przewiezieni do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu w ruchu lądowym, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kim byłbyś bez radia?
Źródło: CO TAM SIĘ STAŁO?! Pijany kierowca zderzył się na rondzie... ze swoją partnerką! Też była pijana