remont na Rewolucji 1905r

i

Autor: kepi

Czy to już koniec remontu na Rewolucji ? Obok nowej nawierzchni jest zniszczony chodnik!

2021-07-06 18:06

Jest nowa nawierzchnia jezdni, zmodernizowano sieci podziemne, położono nowe chodniki i posadzono zieleń. Przebudowa ulicy Rewolucji 1905r w Łodzi dobiega końca. Mieszkańcy chwalą zmiany, ale alarmują też , że zostawiono stare, zniszczone chodniki.

Mieszkańcy cieszą się, że ulica Rewolucji jest zmodernizowana, nowoczesna i posadzono na niej dużo zieleni. Niepokoją się jednak, że w dwóch miejscach, obok nowej pozostała stara nawierzchnia - Widzimy wielkie zmiany, doceniamy ogrom prac, które podniosą jakość życia na naszej ulicy. Niepokoi nas tylko, ze przy Rewolucji 22 i 28 zostały stare płyty chodnikowe, są tam dziury, w których zbiera się woda. To jest niewielki odcinek na wysokości szkoły i jednej kamienicy, który szpeci odnowioną okolicę. Czy nie można było wyremontować też tych miejsc? - pytają mieszkańcy.

remont na Rewolucji 1905r

i

Autor: kepi

Zarząd Inwestycji Miejskich zapewnia, że wszystko będzie wyremontowane, a prace musiały być rozłożone na etapy

- Wszystkie chodniki będą równe, trzeba jednak zaczekać jeszcze chwilę ponieważ nie można wszystkich prac wykonywać jednocześnie. Podczas takiego remontu musimy zostawić bezpieczne przejście, wszystko nie może być rozkopane. Prace trzeba prowadzić w systematyczny, zrównoważony sposób - mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

remont na Rewolucji 1905r

i

Autor: kepi

Mieszkańcy mają nadzieję, że prace zakończą się w wakacje, bo jeden ciąg pozostawionych zniszczonych chodników jest przed szkołą podstawową. Chcą żeby uczniowie we wrześniu chodzili już bezpiecznie po całkowicie wyremontowanej ulicy.

Źródło: Czy to już koniec remontu na Rewolucji ? Obok nowej nawierzchni jest zniszczony chodnik!