Festiwal tańca w łódzkiej przestrzeni miejskiej

2021-08-05 20:00 GM
spektakl Odyseja
Autor: mat. UML

Zawodowi tancerze występować będą wśród przechodniów. Już 8 sierpnia zobaczymy spektakl Odyseja. Sceną będzie dworzec Łódź Fabryczna.

W przestrzeni miejskiej, w sezonie letnim, widzowie zobaczą różne spektakle z udziałem zawodowych tancerzy, z których każdy oferuje inny model uczestnictwa i odmienny język choreograficzny.

Najbliższa propozycja to spektakl „Odyseja”, który odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia na Dworcu Fabrycznym. Przedstawienie zostanie zagrane dwukrotnie, o godz. 12.00 i 18.00. Dodatkowo, dzień wcześniej,  wszyscy chętni mogą wziąć udział w otwartych warsztatach tańca współczesnego prowadzonych przez tancerza spektaklu. Warsztaty odbędą się w godz. 16-18.00 w Sali Instytutu Choreografii i Technik Tańca, w Ogrodach Geyera (Piotrkowska 293/305), a prowadzi je Paweł Urbanowicz. 

Kolejnym spektaklem cyklu będzie „Krótkotrwałość” autorstwa Macieja Kuźmińskiego i Šeiko Dance Company. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 września w przestrzeni łódzkiego Śródmieścia. Będzie to przedstawienie, w którym tancerze towarzyszyć będą łodzianom w codziennej rutynie, przemieszczając się po mieście w ciągu 3 godzin i eksperymentując z dobrze znanymi przestrzeniami. Szczegóły dotyczące sztuki ulicznej znajdziecie na stronie www.materialodz.pl

Źródło: Festiwal tańca w łódzkiej przestrzeni miejskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany