Fundacja Krwinka stworzyła bajkę terapeutyczną dla dzieci

2021-06-11 13:25 Nell Krysztofowicz
Bajka terapeutyczna
Autor: Fundacja Krwinka

Dodaje otuchy i podnosi na duchu. Fundacja Krwinka z Łodzi stworzyła bajkę terapeutyczną dla dzieci chorych onkologicznie. Można już ją zobaczyć w internecie.

Bajka terapeutyczna ma wspierać szczególnie najmłodszych pacjentów.

- Dzisiejsze bajki są pełne kolorów, efektów specjalnych, odwracają dziecięcą uwagę od głównego przesłania, nasza bajka jest inna. Powrócimy do przeszłości i pokażemy, że tak jak kiedyś, tak i dziś teatrzyk skarpetkowy może być interesujący. Chcemy, aby nasza małpka czyli główna bohaterka bajki towarzyszyła wszystkim maluchom w drodze po zdrowie. Chcemy w ten sposób wytłumaczyć najmłodszym czym jest nowotwór, a także zmotywować ich do walki z chorobą. To zadanie naszej bajki - mówi Elżbieta Budny prezes Fundacji Krwinka.

Opowieść z pacynkami pomogli stworzyć wolontariusze Fundacji Krwinka, psycholog, a także aktorzy z teatru w Rzeszowie. Pierwszy odcinek można zobaczyć od 1 czerwca na fanpage’u Fundacji „Krwinka” i na kanale YouTube. Jak wielokrotnie powtarzają lekarze, nastawienie psychiczne chorego dziecka odgrywa ogromnie istotną rolę w procesie leczenia. Pacjent, który wykazuje pozytywne podejście, lepiej znosi trud choroby i jest bardziej zmotywowany w dążeniu do zdrowia. 

Bajka terapeutyczna