Gdy hotele zamknięte, zanocuj w lesie! To pomysł Lasów Państwowych, które udostępniają tereny do biwakowania! [AUDIO]

2021-04-29 16:01 Natalia Wolniewicz
Mandat za biwakowanie. Gdzie nie można rozstawiać namiotu?
Autor: pexels.com Mandat za biwakowanie. Gdzie nie można rozstawiać namiotu?

Ciepłe ubrania, namiot i śpiwór. To wystarczy, by spędzić majówkę na łonie natury. A teraz jest taka możliwość, bo Dyrekcja Lasów Państwowych uruchamia program "Zanocuj w Lesie".

Gdy hotele zamknięte, zanocuj w lesie!To pomysł Lasów Państwowych, które od 1 maja udostępniają tereny do biwakowania.Warunków jest kilka: nie należy pozostawiać po sobie śladów, nie wolno też hałasować i śmiecić.

- W jednym miejscu może nocować tylko kilka osób, a ognisko można rozpalać tylko w wyznaczonych do tego miejscach - tłumaczy Patrycja Szustakowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

- Ważne jest to, aby na biwak wziąć ze sobą prowiant, jeśli jednak zgłodniejemy, możemy posilić się tym, co znajdziemy w lesie - dodaje.

Leśnicy przypominają też, że w trosce o bezpieczeństwo należy zachowywać odpowiedni dystans do dzikich zwierząt, a jeśli w wyprawie towarzyszy nam pies - należy trzymać go na smyczy.Warunkiem tego programu jest to, aby na takim terenie nie przebywało w jednym czasie więcej niż 9 osób, a w wypadku noclegu dłuższego niż 2 noce, niezbędne jest powiadomienie odpowiedniego nadleśnictwa.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Od 1 maja można biwakować w lasach!
Źródło: Gdy hotele zamknięte, zanocuj w lesie! To pomysł Lasów Państwowych, które udostępniają tereny do biwakowania! [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany