Gdzie wybrać się na spacer w Łodzi?

i

Autor: Pixabay.com

Gdzie wybrać się na spacer w Łodzi? Sprawdź 9 najlepszych miejsc! LISTA

2021-05-24 14:36

Gdzie wybrać się na spacer w Łodzi? Choć obiegowe - i absolutnie błędne - opinie każą postrzegać to miasto jako brzydkie, nie brakuje tu miejsc do spacerowania. Przyjeżdża do Was ktoś spoza miasta i zastanawiacie się, co pokazać takiej osobie? A może sami szukacie inspiracji na weekendową przechadzkę? Przeczytajcie koniecznie nasz artykuł.

Łódź kojarzy się większości ludzi spoza miasta z szarymi murami kamienic i straszącymi pustką pofabrycznymi budynkami.

Tymczasem każdy łodzianin wie, że nie brakuje tu tras spacerowych, dzięki którym poznać można historię miasta, ale także doświadczyć kontaktu z naturą. Majówka to doskonała okazja, by przekonać się o tym osobiście.

Postanowiliśmy zebrać dziewięć najlepszych - naszym zdaniem - miejsc na spacer w Łodzi. Jest to wybór całkowicie subiektywny, dlatego na liście może nie znaleźć się miejsca, które poleciliby Wam inni łodzianie.

W naszym zestawieniu znajdziecie miejsca w których zobaczycie, jakie architektoniczne perełki ma do zaoferowania Łódź lub gdzie będziecie mieli okazję zastanowić się nad jej, niekiedy trudną historią. Będziecie też mieli okazję wyciszyć się wśród pięknej przyrody, a także zjeść coś dobrego.

Łódź to miasto wprost stworzone do spacerów. Przekonajcie się o tym sami: wejdźcie do galerii, która znajduje się poniżej.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Źródło: Majówka 2022. Gdzie wybrać się na spacer w Łodzi? Oto 9 najlepszych miejsc! LISTA