wypadek w Łodzi

i

Autor: mat. policji

Groźny wypadek w Łodzi. 14-latka na hulajnodze wjechała pod koła samochodu! [ZDJĘCIA]

2021-05-27 15:06

To mogło skończyć się tragicznie. 14-letnia dziewczynka została ranna po tym, jak wjechała na hulajnodze pod koła samochodu.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 26 maja, po godz. 15, na ul. Kadłubka w Łodzi. Dwie dziewczynki: 14- i 13-letnia, poruszały się hulajnogami.

- W pewnym momencie jedna z nich nagle wyjechała na jezdnię i została potrącona przez seata ibizę, kierowanego przez 56–letnią kobietę - relacjonują wypadek policjanci.

Potrącona dziewczynka została przewieziona do szpitala przez pogotowie.

Policja przypomina: 20 maja bieżącego roku w życie weszły znowelizowane przepisy kodeksu drogowego.

W tym samym akcie prawnym, na mocy nowych przepisów osoba poruszająca się przy pomocy urządzenia wspomagającego ruch, przede wszystkim chodzi o urządzenie lub sprzęt sportowo-rekreacyjny przeznaczony do poruszania się w pozycji stojącej, napędzany siłą mięśni (np. rolki, wrotki, deskorolka), tego typu urządzeniem będzie można poruszać się po drodze dla rowerów (bez ograniczenia prędkości) lub po chodniku i drodze dla pieszych – z zachowaniem następujących zasad: jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachowanie szczególnej ostrożności, ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

Do poruszania się urządzeniem wspomagającym ruch i napędzanym siłą mięśni nie są potrzebne żadne uprawnienia. Nie ma też ograniczeń wiekowych. Hulajnogi, zarówno te które są napędzane siłą mięśni ale również i elektryczne, to coraz bardziej popularny środek transportu.

Raport z Anteny 27.05
Źródło: Groźny wypadek w Łodzi. 14-latka na hulajnodze wjechała pod koła samochodu! [ZDJĘCIA]