Piotrkowska 102

i

Autor: UMŁ

Imprezowe podwórko przy Piotrkowskiej 102 zostanie wyremontowane! [AUDIO]

2021-06-17 15:41

Co weekend imprezują tam setki młodych łodzian, teraz to podwórko zostanie wyremontowane w prawdziwie łódzkim stylu! Przy Piotrkowskiej 102 znajduje się wiele klubów oraz klubokawiarni.

Odnowione elewacje, podłoga wyłożona pofabrycznymi płytami, industrialne elementy fasady.Ulubione imprezowe miejsce łodzian, czyli podwórko przy Piotrkowskiej 102 zostanie wyremontowane.

- Renowacja będzie przebiegać stopniowo, tak by kluby i klubokawiarnie mogły normalnie funkcjonować - mówi architekt Wojciech Iwachow.

Łodzianie przyznają, że po latach imprezowania podwórko musi przejść gruntowny remont.

- Jest już tutaj obskurnie. Trzeba odnowić elewacje i kostkę brukową - mówi młody chłopak.

– Ważnym elementem tej przestrzeni jest zieleń. Na podwórku zostały posadzone pnącza, krzewy, kwiaty i byliny. Będą tam rosły również dwa graby. Wszystkie nasadzenia utrzymane są w charakterze dużych grup roślinnych, sadzonych liniowo. Taki sposób rozstawu roślin ma wprowadzić harmonię i ład przestrzenny w kompozycję przestrzeni podwórza. To będzie jedno z ciekawszych aranżacyjnie podwórek przy ulicy Piotrkowskiej – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik z Zarządu Inwestycji Miejskich.

W zakres remontu kamienicy przy Piotrkowskiej 102 wchodzi odnowienie elewacji od strony podwórza i jego zagospodarowanie. Odtworzone będą detale, takie jak parapety i gzymsy. Zainstalowana zostanie nowa iluminacja na elewacjach przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Imprezowe podwórko przy Piotrkowskiej 102 zostanie wyremontowane!
Źródło: Imprezowe podwórko przy Piotrkowskiej 102 zostanie wyremontowane! [AUDIO]