Jak zmieni się Stary Rynek w Łodzi?

i

Autor: mat.UMŁ

Jak zmieni się Rynek Starego Miasta w Łodzi? Znamy plany!

2021-07-01 19:21

Już za dwa lata to miejsce ma tętnić życiem. Będzie nowoczesne, przyjazne i ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Po przebudowie Stary Rynek ma stać jedną z największych atrakcji nie tylko dla łodzian, ale również dla turystów.

- Zakończyliśmy etap projektowania i rozpoczynamy procedurę przygotowania przetargu na wybór wykonawcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to jeszcze w tym roku wystartują prace budowlane - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Rewitalizacja ma objąć również Park Staromiejski, który będzie gruntownie przebudowany. - Wymieniona zostanie nawierzchnia i zlikwidowane stopnie, tak by cały plac stanowił jednolitą płytę, nieco pochyloną w kierunku parku. W centralnej części rynku, w poziomie posadzki pojawią się fontanny. Po wschodniej i zachodniej stronie zaaranżowane zostaną zadaszone miejsca do handlu. W południowej części, czyli po stronie parku przewidziane jest miejsce na pawilon handlowy. Od strony ul. Nowomiejskiej dosadzone zostaną drzewa. Nie zabraknie także małej architektury. Będzie tu można odpocząć na jednej z kilkunastu ławek albo na drewnianych siedziskach zamontowanych na skrajach kwater otaczających drzewa. Na placu Starego Rynku będą dosadzone nowe drzewa, tak by wraz z już istniejącymi przyjęły kształt podkowy otwartej na Park Staromiejski. W cieniu drzew będą stały ławki - zapowiada Adam Pustelnik.

Jak zmieni się Stary Rynek w Łodzi?

i

Autor: mat.UMŁ

Już za dwa lata to miejsce ma tętnić życiem. - Plan jest jeden, ożywić Stary Rynek. To miejsce jest teraz nieco zapomniane. Będzie to miejsce rodzinnych spotkań, odpoczynku i nietuzinkowych zakupów. Chcemy, żeby odbywały się tu eko targi, giełdy kwiatów, targi książek i staroci. Planujemy wystawy plenerowe, pokazy i animacje dla całych rodzin - mówi Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej.

Jak zmieni się Stary Rynek w Łodzi?

i

Autor: mat.UMŁ

Władze Łodzi zapowiadają, że Stary Rynek w nowej odsłonie zobaczymy w 2023 roku.

Źródło: Jak zmieni się Rynek Starego Miasta w Łodzi? Znamy plany!