Niepełnosprawni

i

Autor: materiały prasowe

Jest praca dla osób z niepełnosprawnościami w Łodzi!

2022-02-22 11:18

Osobom z niepełnosprawnościami będzie łatwiej znaleźć pracę. Pomogą w tym rozmowy z coachami, liczne praktyki i szkolenia w programie Łódzki Kompas Wsparcia Społecznego i Zawodowego. Jak obecnie wygląda sytuacja niepełnosprawnych na rynku?

- Biorąc pod uwagę ostatnie 20-lecie to sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy się diametralnie zmieniła i zmieniła się na korzyść - mówi Katarzyna Tręda-Pisera, łódzki rzecznik osób niepełnosprawnych.

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych to dla firm nie tylko korzyści wizerunkowe.

- Pracodawcy chętnie korzystają z osób z niepełnosprawnościami. Badania pokazały, że takie osoby są bardziej lojalne, na dłużej nawiązują relację z firmą - dodaje.

Właśnie dlatego - dla niepełnosprawnych powstał specjalny projekt "Łódzki Kompas Wsparcia Społecznego i Zawodowego.

- Połowa to są osoby, które są niepełnosprawne, a druga połowa to osoby pełnosprawne, które znalazły w jakiejś niekomfortowej sytuacji lub są długotrwale bezrobotne - informuje łódzki rzecznik osób niepełnosprawnych.

Projekt rozpoczyna się wsparciem doradców coachingowych, zawodowych i prawników. Następnie uczestnicy projekty biorą udział w szkoleniach i warsztatach związanych z wybraną przez siebie branżą.

Dla uczestników przeznaczonych jest 80 miejsc. Zainteresowani mogą się zgłaszać do Fundacji Szansa dla Niewidomych lub do Biura Rzecznika Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Łodzi.

Źródło: Jest praca dla osób z niepełnosprawnościami w Łodzi!