Kaszel kenelowy. Jak uchronić swojego psa?

2021-08-23 17:12 Natalia Wolniewicz
Pies
Autor: PicsbyFran / CC0 / pixabay.com

Kaszel kenelowy to choroba, która rozprzestrzenia się niezwykle łatwo: gdy zachoruje jeden pies, wkrótce chore są wszystkie w jego otoczeniu. Do łódzkich lecznic trafia coraz więcej czworonogów właśnie z takim zakażeniem!

Duszności, brak apetytu czy wysoka gorączka. Kaszel kenelowy to groźna choroba zakaźna u psów. Do łódzkich lecznic weterynaryjnych trafia coraz więcej czworonogów zakażonych właśnie tą infekcją.

- A zarazić się jest bardzo łatwo — poprzez kontakt z chorym psem — tłumaczy weterynarz Agnieszka Kajzer z lecznicy Cztery Łapy. - Ta choroba niezwykle szybko rozprzestrzenia się między innymi w hotelach dla psów czy schroniskach — dodaje.

Jeśli właściciel zauważy objawy takie jak: gorączka, brak apetytu, duszący kaszel powinien odizolować psa i niezwłocznie udać się do weterynarza. Nieleczona choroba może doprowadzić do wielu komplikacji.

Należy zwracać uwagę także na kleszcze.

- Najwięcej tych pasożytów jest na łąkach i w wysokich trawach. Należy zabezpieczać czworonogi przed kleszczami nie tylko wiosną i latem, ale też na jesień — tłumaczy Agnieszka Kajzer. - Zabezpieczać można na wiele sposób, na przykład zakładając obrożę czy stosując specjalną suplementację — dodaje.

Po każdym spacerze należy sprawdzać sierść pupila. Te pasożyty lubią ciemne i wilgotne miejsca, należy ich szukać pod obrożą, pachą, między palcami.​

Źródło: Kaszel kenelowy. Jak uchronić swojego psa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany