Kierowca zablokował pas ruchu. Prawie doszło do tragedii!

i

Autor: Stop Cham/YouTube.com

Kierowca zablokował pas ruchu żeby... zrobić zdjęcie. Prawie doszło to tragedii! WIDEO

2021-06-18 9:27

Nieodpowiedzialność tego kierowcy mogła doprowadzić do tragedii! Zatrzymał swój samochód, żeby zrobić zdjęcie. W wyniku jego postepowania, dziecko mogło zginąć pod kołami nadjeżdżającego samochodu. Co się stało w miejscowości koło Zgierza w woj. łódzkim? Dlaczego mężczyzna zachował się w taki sposób? Przeczytaj o tym w naszym materiale i zobacz film z całego zdarzenia.

Całe zajście miało miejsce w kwietniu, jednak film ze zdarzenia dopiero teraz został opublikowany w sieci. Kierowca dostawczaka jadący asfaltową drogą w miejscowości Chrząstów Wielki, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i ustawił swoje auto w poprzek, przy przydrożnym krzyżu. Następnie wysiadł z samochodu i... zaczął robić zdjęcia. Co działo się dalej?

"W wyniku zablokowania drogi, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mieli całkowicie ograniczoną widoczność tego co dzieje się po drugiej stronie jezdni. W wyniku zablokowania drogi, doszło nieomal do czołowej kolizji dwójki dzieci jadących na rowerach z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym, doszło do tego gdyż zarówno dzieci jak i kierowca pojazdu osobowego mieli całkowicie zasłonięty przeciwny pas ruchu przez pojazd mężczyzny" - pisze autor filmu.

Na filmie widać, że większym rozsądkiem od dorosłego kierowcy wykazał się młody rowerzysta. Mężczyzna kazał chłopcu przejechać przeciwległym pasem drogi, jednak młody człowiek wykazał się roztropnością i zwrócił uwagę, że to może grozić wypadkiem.

ZOBACZ WIDEO Z CAŁEGO ZDARZENIA!

Jak się dowiadujemy, cała sprawa zgłoszona została na policję.

Co spowodowało dziwne zachowanie kierowcy dostawczaka?

"Zachowanie mężczyzny nie wynikało z pobożności, tylko z próby udowodnienia, że nie może owym busem przejechać koło krzyża, gdyż właśnie ten krzyż według niego, blokuje mu wjazd" - co nie jest prawdą.

Raport z Anteny 17.06
Źródło: Kierowca zablokował pas ruchu żeby... zrobić zdjęcie. Prawie doszło to tragedii! WIDEO